Sosyal Kooperatif Geliştirme Programı İzleme Ziyareti Gerçekleştirildi

 
Sivil Toplum Destek Programı II. dönem hibe programı kapsamında finanse edilen “Sosyal Kooperatif Geliştirme Programı” projesine yönelik AB Başkanlığı ve Teknik Yardım Ekibi tarafından izleme ziyareti 13 Mayıs`ta gerçekleştirildi. İzleme ziyaretinde AB Başkanlığı, Teknik Yardım Ekibi, İhtiyaç Haritası proje ekibi ve Habitat Derneği temsilcileri yer aldı. Toplantıda proje faaliyetleri ve bir sonraki aşamada yapılması planlanan çalışmalar konuşuldu.
 

 
Türkiye`deki Sosyal Kooperatiflere  Yönelik İhtiyaç Analizi Araştırması Başlıyor
 
 

Araştırma kapsamında;

Sosyal Kooperatiflere yönelik ihtiyaç analizi yapılıp, ilgili analiz doğrultusunda özel eğitim içeriği ve eğitim oturumlarının tasarımı gerçekleştirilecektir. Araştırma aşamaları masa başı, telefon anketi ve sosyal kooperatif temsilcileri ile gerçekleştirilecek odak grup görüşmeleri şeklinde gerçekleşecektir. Bu çalışmaların nihai çıktısı olan Sosyal Kooperatif Geliştirme Projesi İhtiyaç Analizi Raporu kapsamında özel bir eğitim modülü geliştirilip, projedeki eğitmen eğitimi duyurularına başlanacaktır. 

 
 
 
Sosyal Kooperatif Geliştirme Programı`ndan Haberlerimiz Var!
Sosyal Kooperatif Geliştirme Programı`ndan Haberlerimiz Var!
 

 

Sivil Toplum Destek Programı II. dönem hibe programı kapsamında finanse edilen “Sosyal Kooperatif Geliştirme Programı” proje iştirakçisi T. C. Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü ile İhtiyaç Haritası proje ekibi 9 ve 29 Mayıs tarihlerinde proje uygulama adımlarına, eğitmenlere eğitim verecek uzmanlara Türkiye`deki kooperatifler ve ihtiyaçlarına yönelik bir toplantı gerçekleştirdi. 

 
 
 
 
Sosyal Kooperatif Geliştirme Programı`na Katılım İçin Tıklayınız!